Nowoczesne społeczeństwo funkcjonuje pod dużą presją, szczególnie względem spełniania potrzeb. Presja kredytowa występuje i to często wśród najbiedniejszych grup społeczeństwa. Jakie konsekwencje niesie presja kredytów, a co najważniejsze, w jaki sposób jej unikać, aby nie doprowadzić gospodarstwa domowego do drastycznego bankructwa? Najlepsze kredyty gotówkowe - ranking 2019 na blogu autora tego postu.

Uczciwe i nieuczciwe podmioty na rynku kredytowym

Kredyty gotówkowe przechodzą ewolucję. Pożyczka w banku detalicznym to już stosunkowo luksusowy instrument. Jeżeli nie posiadasz umowy o pracę, pozytywnej zdolności kredytowej, nie charakteryzujesz się właściwymi zabezpieczeniami, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że twój wniosek o poważne finansowanie potrzeb zostanie po prostu odrzucony przez doradcę. Kredyty gotówkowe masz szansę zaciągnąć współcześnie w bankach detalicznych, w sektorze parabankowym, a także na gruncie prywatnym (podstawy kodeksu cywilnego, pożyczki społecznościowe). Banki detaliczne mają bardzo duże wymogi, jeżeli chodzi o badanie zdolności kredytowej konsumenta. Narzucają to konkretne ustawy, chociażby prawo bankowe. Do tego banku reguluje Komisja Nadzoru Finansowego oraz Narodowy Bank Polski. W sektorze parabankowym pojawia się natomiast dowolność podpisywania umów. To duży problem, ponieważ klienci, których odrzucił bank, przechodzą po prostu do branży pozabankowej i tam występuje sporo oszustw. Oczywiście nie każdy parabank to niebezpieczeństwo. Trzeba koniecznie z perspektywy pożyczkobiorcy unikać przedsiębiorstw parabankowych z niewielką infrastrukturą, gdzie nie pracują wykwalifikowani doradcy. Komisja Nadzoru Finansowego tworzy cyklicznie listę ostrzeżeń na rynku kredytowym, która pomaga uniknąć komfortowo powyższych niebezpieczeństw.Pojęcie presji kredytowej w nowoczesnym społeczeństwie

Presja kredytowania potrzeb to tak naprawdę nowe pojęcie występujące w świecie ekonomicznym. Konsumenci pragnący wyróżnić się z otoczenia, np. nowym zakupem, ale nie posiadający dużego kapitału zaciągają kredyty, aby budować swój wizerunek. Odpracowanie kredytu pociąga za sobą coraz większy stres, a pętla spłat rat zaciska się nieubłaganie. Lepiej zatem spełnić wymagania analizy kredytowej w uczciwej instytucji i nie śpieszyć się z podpisaniem umowy niż narazić się na konsekwencje współpracy z nieuczciwym podmiotem. Jeżeli żyjesz w presji kredytowej, poproś bank o restrukturyzację zadłużenia, rozłożenie go na mniejsze raty, lecz jeszcze w dłuższym terminie. To pozwala pozbierać własne interesy i je solidnie wyregulować.