Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - kredyty gotówkowe

Kanał wpisów

piątek, maj 13 2016

Pomocny kredyt gotówkowy.

coins-1015125_640.jpg Czy kredyt gotówkowy może być pomocny? A jeżeli może być to, na jakich płaszczyznach? Te dwa pytanie są bardzo ważne, na pierwsze odpowiedz może być tylko jedna a mianowicie, tak oczywiście, kredyt gotówkowy jest bardzo pomocny. Natomiast odpowiedz na drugie pytanie też może być jedna i pozytywna, kredyt gotówkowy może być pomocny na wielu płaszczyznach naszego życia. Zaraz przejdziemy do konkretów, ale wcześniej odpowiedzmy sobie w dużym skrócie na pytanie, czym w zasadzie jest ten kredyt gotówkowy? No, więc odpowiedz jest również prosta i łatwa do zapamiętania. Kredytem gotówkowym nazwiemy każdy kredyt, który zostanie nam w całości wypłacony gotówką, co bardzo ważne, a może i najważniejsze, tylko i wyłącznie gotówką, stąd taka jego a nie inna nazwa, czyli kredyt gotówkowy. Oczywiście kredyty gotówkowe różnią się od siebie znacznie, nie są takie same. To dobrze, że są zróżnicowane, ponieważ dzięki temu mogą trafić do szerszego grona odbiorców, czyli potencjalnych kredytobiorców. Widzimy, zatem, że definicja kredytu gotówkowe nie jest trudna i po prostu łatwo ją przyswoić.

Kontynuuj czytanie...

wtorek, kwiecień 28 2015

Presja kredytów

Nowoczesne społeczeństwo funkcjonuje pod dużą presją, szczególnie względem spełniania potrzeb. Presja kredytowa występuje i to często wśród najbiedniejszych grup społeczeństwa. Jakie konsekwencje niesie presja kredytów, a co najważniejsze, w jaki sposób jej unikać, aby nie doprowadzić gospodarstwa domowego do drastycznego bankructwa? Najlepsze kredyty gotówkowe - ranking 2015 na blogu autora tego postu.

Uczciwe i nieuczciwe podmioty na rynku kredytowym

Kredyty gotówkowe przechodzą ewolucję. Pożyczka w banku detalicznym to już stosunkowo luksusowy instrument. Jeżeli nie posiadasz umowy o pracę, pozytywnej zdolności kredytowej, nie charakteryzujesz się właściwymi zabezpieczeniami, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że twój wniosek o poważne finansowanie potrzeb zostanie po prostu odrzucony przez doradcę. Kredyty gotówkowe masz szansę zaciągnąć współcześnie w bankach detalicznych, w sektorze parabankowym, a także na gruncie prywatnym (podstawy kodeksu cywilnego, pożyczki społecznościowe). Banki detaliczne mają bardzo duże wymogi, jeżeli chodzi o badanie zdolności kredytowej konsumenta. Narzucają to konkretne ustawy, chociażby prawo bankowe. Do tego banku reguluje Komisja Nadzoru Finansowego oraz Narodowy Bank Polski. W sektorze parabankowym pojawia się natomiast dowolność podpisywania umów. To duży problem, ponieważ klienci, których odrzucił bank, przechodzą po prostu do branży pozabankowej i tam występuje sporo oszustw. Oczywiście nie każdy parabank to niebezpieczeństwo. Trzeba koniecznie z perspektywy pożyczkobiorcy unikać przedsiębiorstw parabankowych z niewielką infrastrukturą, gdzie nie pracują wykwalifikowani doradcy. Komisja Nadzoru Finansowego tworzy cyklicznie listę ostrzeżeń na rynku kredytowym, która pomaga uniknąć komfortowo powyższych niebezpieczeństw.Pojęcie presji kredytowej w nowoczesnym społeczeństwie

Presja kredytowania potrzeb to tak naprawdę nowe pojęcie występujące w świecie ekonomicznym. Konsumenci pragnący wyróżnić się z otoczenia, np. nowym zakupem, ale nie posiadający dużego kapitału zaciągają kredyty, aby budować swój wizerunek. Odpracowanie kredytu pociąga za sobą coraz większy stres, a pętla spłat rat zaciska się nieubłaganie. Lepiej zatem spełnić wymagania analizy kredytowej w uczciwej instytucji i nie śpieszyć się z podpisaniem umowy niż narazić się na konsekwencje współpracy z nieuczciwym podmiotem. Jeżeli żyjesz w presji kredytowej, poproś bank o restrukturyzację zadłużenia, rozłożenie go na mniejsze raty, lecz jeszcze w dłuższym terminie. To pozwala pozbierać własne interesy i je solidnie wyregulować.

środa, kwiecień 15 2015

Szybko i łatwo.

Jak się okazuje, w dzisiejszych czasach wcale nie jest tak trudno uzyskać kredyt, tak jak to było jeszcze kilkanaście lat wstecz. Oczywiście, nie jest tak z każdym jednym kredytem, jaki na naszym rynku bankowym jest dostępny. A zatem, jaki z nich uda nam się uzyskać sprawnie i szybko praktycznie w każdym jednym banku do jakiego się udamy? Jasne, że chodzi o kredyty gotówkowe. Jednak, nie o każdy z nich.

Co będzie szybko?

Bez wielu zbędnych formalności jesteśmy w stanie uzyskać kredyt praktycznie w każdym jednym banku. Warunek jest jednak jeden. Pożyczka taka nie będzie mogła być nazbyt wysoka. Można spokojnie powiedzieć, że gdzie się nie udamy, to dostaniemy kredyt do około pięciu tysięcy złotych bez zbędnych formalności. Banki wychodzą z założenia, że tak niski kredyt jest w stanie spłacić praktycznie każda osoba, która go weźmie, niezależnie od tego, ile tak naprawdę zarabia.

Co oznacza bez zbędnych formalności?

Niskie kredyty gotówkowe może dostać niemalże każdy. Przy załatwianiu takiego kredytu, formalności sprowadzają się tak naprawdę do minimum. Będzie zatem potrzebny dowód osobisty, do tego może być przydatne zaświadczenie, że się pracuje, aczkolwiek już nie w każdym banku. Wypełnienie odpowiedniego formularzu i właściwie można czekać na przyznanie owego kredytu. Jedyne co, bank sprawdzi, czy nie jesteśmy dłużnikami, którzy uchylają się od spłaty innych, wcześniej zaciągniętych pożyczek w innych bankach. Nie potrzebujemy zaświadczenia o zarobkach, ani żadnego żyranta żeby dostać małą pożyczkę. Naprawdę, minimum formalności od załatwiania i szybka gotówka jest już w naszych rękach.

Łatwo, ale i niebezpiecznie.

Oczywiście, niskie kredyty gotówkowe można zaciągnąć niezmiernie łatwo. Na pewno w wielu przypadkach może to nam „uratować” życie. Doskonałym przykładem będzie pożyczka na nową pralkę, lodówkę itp., które się zepsuły. Prosto ujmując, wszystkie sytuacje awaryjne jakie mogą nas spotkać w naszym życiu. Niestety, taka szybka pożyczka może okazać się również bardzo niebezpieczna dla mniej odpowiedzialnych osób. Łatwość zaciągnięcia kredytu jest tak duża, że można ich wziąć kilka w rożnych bankach. A to niesie za sobą już całkiem spore raty do spłacania, a za tym mogą iść trudności w regulowaniu zadłużenia. Nie ma więc co ukrywać, szybki kredyt gotówkowy to wspaniałe rozwiązanie w naprawdę wielu sytuacjach życiowych. Trzeba jednak do takich małych pożyczek podchodzić z dużą dozą rozsądku, żeby nie wpakować się w spore problemy finansowe. Tych trzeba unikać za wszelką cenę.