Posiadanie wielu form kredytu może również poprawić Twoją zdolność kredytową. Kredyt odnawialny, podobnie jak karty kredytowe, to jeden z rodzajów rachunków kredytowych. Płatności pożyczkowe nazywane są ratami, a ten rodzaj płatności miesięcznych jest postrzegany jako inny rodzaj konta kredytowego. Te konta to pożyczki osobiste, pożyczki mieszkaniowe lub płatności za duże zakupy, takie jak samochód, łódź lub meble, które spłacasz z czasem.

Czy Twoje saldo karty kredytowej jest wysokie? Im saldo konta jest bliżej limitu dostępnego kredytu dla tych kont, tym gorzej wygląda ogólny profil kredytowy. Chcesz zachować równowagę między regularnym korzystaniem z kart kredytowych, a nie maksymalizowaniem ich. Kredytodawcy nie chcą myśleć, że musisz używać swoich kart kredytowych, aby pozwolić sobie na codzienne wydatki. Najlepiej jest utrzymywać saldo poniżej 50% dostępnej linii kredytowej i spłacać saldo, jeśli to możliwe. Posiadanie więcej niż jednej karty z niskim saldem (300–500 zł) może pozwolić na spłacanie salda do zera co kilka miesięcy.

Możesz pomyśleć, że zamknięcie odnawialnej karty kredytowej w celu usunięcia jej z historii kredytowej będzie dobrą rzeczą dla twojego wyniku kredytowego, ale zazwyczaj nie jest to prawdą. Jeśli masz duże pozostałe saldo, zamknięcie tego konta będzie miało wpływ na Twoją zdolność kredytową. Ponieważ część Twojego wyniku zależy od całkowitej kwoty przyznanego Ci kredytu, usunięcie tej karty z równania również obniży kwotę przyznanego Ci kredytu, a to może obniżyć Twój wynik.

Może to być nieuniknione, a kiedy stracisz pracę, utrzymanie porządku finansowego może być trudne. Na szczęście istnieją zasiłki dla bezrobotnych, które pomagają przetrwać chudsze czasy. Pamiętaj tylko, że jeśli otrzymasz zasiłek dla bezrobotnych, wpłynie to nieznacznie na twoją zdolność kredytową. Jeśli to możliwe, staraj się otrzymywać te świadczenia tylko przez krótki czas. Biura kredytowe nie wiedzą, że jesteś bezrobotny, ale uznają spadek twoich dochodów. Może to zmienić twoją zdolność do terminowego regulowania należności, co obniży twoją zdolność kredytową.