Poza tym warto zapytać o szczegółowe warunki spłaty: jak będzie wyglądać, w który dzień miesiąca musimy regulować należność, czy bank może sam pobierać pieniądze z naszego konta. Posiadanie wszystkich tych informacji sprawi, że poczujemy się bezpiecznie i pewnie.

Oprocentowanie

Jednym z czynników, które wpływają na cenę kredytu jest jego oprocentowanie. Dlatego też, jeśli chcemy wybrać korzystną dla naszego domowego budżetu ofertę musimy szczegółowo o nie zapytać. Zależeć nam powinno nie tylko na oprocentowaniu w skali roku, ale również na tym by poznać RRSO - ponieważ to właśnie ten współczynnik jest najbardziej miarodajny przy ocenianiu kosztu kredytu.

Dodatkowe koszta

Banki podobnie jak wszystkie inne firmy na świecie chcą zarabiać pieniądze. Nie dostaniemy w nich niczego za darmo. Przez to, często prowadzą one praktyki, które mogą wprowadzać w błąd klienta. Oferują bowiem co prawda niskie oprocentowanie ale nie mówią o dodatkowych kosztach za złożenie wniosku, wydanie decyzji itp. Jeśli nie chcemy nieprzyjemnie zaskoczyć się w momencie spłaty rat warto o to zapytać. Pracownik banku jest bowiem zobowiązany do udzielania nam wyczerpującej i prawdziwej odpowiedzi.

Dokładnie wypytanie pracownika banku o warunki na jakich zostanie udzielony nam kredyt gotówkowy jest konieczne dla naszego bezpieczeństwa finansowego. Z tego powodu nie powinniśmy obawiać się zadawania pytań, nawet jeśli wydawać się one mogą zbyt łatwe lub niepotrzebne. Rozwianie wszystkich wątpliwości to szansa na kredyt gotówkowy na miarę naszych potrzeb i możliwości.