Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

środa, kwiecień 21 2021

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Każda osoba powinna mieć na uwadze, że posiadanie wielu zobowiązań finansowych w postaci kredytów i pożyczek może być dość uciążliwe. Przede wszystkim wiąże się to z comiesięcznymi spłatami tego rodzaju zobowiązań, w postaci rat kredytu. Może być to zatem dość uciążliwe, ponieważ trzeba posiadać doskonałe umiejętności organizacyjne w tym zakresie. Należy bowiem uważać, aby nie przeoczyć terminów spłat poszczególnych kredytów. W takim wypadku, będą się naliczać karne odsetki, które mogą w niezwykle niekorzystny sposób wpłynąć na sytuację finansową danej osoby. Należy również zaznaczyć, że większe opóźnienia w spłacie zobowiązań, mogą nieuchronnie prowadzić do odnotowania tej sytuacji przez banki. Może być to niezwykle niekorzystne dla danego kredytobiorcy.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Odpowiedzią na powyższe problemy, może być wzięcie kredytu, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Jest to specyficzna forma kredytu, która została specjalnie opracowana z myślą o kredytobiorcach, którzy mają wiele różnego rodzaju zobowiązań finansowych. Za pomocą takiego kredytu konsolidacyjnego można bowiem zamienić kilka kredytów, właśnie na jeden kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu, dana osoba nie będzie musiała pamiętać o comiesięcznej spłacie kilku różnych zobowiązań. Pozostanie jej bowiem do płacenia tylko jedna rata kredytu, która zawiera w sobie wszystkie pozostałe kredyty. Jest to zatem niezwykle wygodne rozwiązanie, o którym należy pamiętać i które zawsze należy mieć na uwadze. Z pewnością nie będzie się go nigdy żałować.

Kontynuuj czytanie...

wtorek, luty 16 2021

Czego nie robić, by cieszyć się dobrą zdolnością kredytową?

Twoja ocena kredytowa może wpływać na kilka dziedzin Twojego życia, od tego, czy dostaniesz mieszkanie lub dom, o które się ubiegasz, po to, czy potencjalny pracodawca zdecyduje się Cię zatrudnić, czy nie. Ponieważ ta ważna liczba może wpływać na tak ważne obszary życia, jak miejsce pracy i zamieszkania, ważne jest, aby utrzymywać ją w dobrym stanie. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc i obniżyć swoją zdolność kredytową, a jeśli nie wiesz, co to jest, możesz być zaskoczony, gdy następnym razem będziesz ubiegać się o pracę lub kredyt mieszkaniowy.

Twoja ocena kredytowa jest również najważniejszym czynnikiem przy określaniu oprocentowania, do jakiego kwalifikujesz się ubiegając się o kredyt gotówkowy, a także gdy mowa o zdolności kredytowej. Dlatego im lepsza (wyższa) ocena kredytowa, tym mniejsze odsetki zapłacisz od pożyczek. Dobra ocena kredytowa może oznaczać trzymanie tysięcy zł w kieszeni przez cały okres trwania dużej pożyczki. Oto kilka finansowych błędów, których będziesz chciał uniknąć za wszelką cenę, jeśli chodzi o rzeczy, które mają wpływ na twoją zdolność kredytową.

Brak płatności lub spóźniona płatność może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Dokonywanie terminowych płatności kartą kredytową w każdym miesiącu świadczy o odpowiedzialności finansowej i niezawodności oraz jest kluczowym sposobem poprawy wyniku.

Kontynuuj czytanie...

wtorek, grudzień 8 2020

Jak powinna działać dobra porównywarka chwilówek?

Multimedialna porównywarka chwilówek to bardzo użyteczne narzędzie dedykowane pożyczkobiorcom poszukującym najlepszych możliwości zadłużeniowych. Jak powinna działać dobra porównywarka chwilówek i na jakie funkcje narzędzia powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Czy porównywarka jest niezależna?

To dobre pytanie, ponieważ porównywarki otrzymują prowizje za obsługę przekierowanych pożyczkobiorców. To znaczy, że niektóre z nich promują tylko oferty z największym zyskiem. Najlepsza porównywarka dla klienta to taka, która zakłada ocenę praktycznie wszystkich podmiotów występujących w sektorze pozabankowym.

Kontynuuj czytanie...

wtorek, październik 13 2020

Potrzebujesz kredytu? Sprawdź raport kredytowy w pierwszej kolejności!

Pożyczka gotówkowa to po prostu pożyczka osobista. Możesz dzisiaj odszukać pożyczkodawców, którzy udzielają pożyczek gotówkowych na dowolne kwoty od 500 do 10 000 zł, które możesz wykorzystać na pokrycie nieoczekiwanych wydatków lub rachunków, lub po prostu kupić coś, czego chcesz lub potrzebujesz - samochód, sprzęt, wakacje, wybór należy do Ciebie.

Możesz ubiegać się o pożyczkę gotówkową przez Internet. Jest to szybki i łatwy proces, który umożliwia ocenę twojego wniosku i udzielenie warunkowej zgody na pożyczkę gotówkową, szybko - jeśli nie tego samego dnia, to w ciągu 24 godzin.

Kredytodawca może nawet pomóc Ci uzyskać szybką pożyczkę gotówkową, jeśli masz zdolność kredytową niższą niż idealna. Będzie współpracować z Tobą, aby znaleźć rozwiązanie, które:

Kontynuuj czytanie...

środa, lipiec 29 2020

Kredyty hipoteczne – jak porównywać oferty?

Kredyt hipoteczny w dalszym ciągu pozostaje dla wielu osób jedyną możliwością na zakup własnego mieszkania. Jednak w rzeczywistości pozwala on nie tylko zakupić mieszkanie, ale i wziąć kredyt na zakup domu czy jego budowę. W jaki sposób możemy wybrać najlepszą z ofert?

Kredyt bierzemy na wiele długich lat i jest to zobowiązanie, które z całą pewnością bardzo nas obciąży, dlatego koniecznie należy dobrze przemyśleć naszą decyzję. Począwszy od tego, czy rzeczywiście potrzebujemy własnego mieszkania i czy nie ma innego wyjścia, by je zakupić niż kredyt. Jeśli przemyślimy te zagadnienia i w dalszym ciągu będziemy chcieli wziąć kredyt, nie pozostaje nic innego, jak znaleźć ofertę, która będzie nam odpowiadała. Ubieganie się o kredyt to proces dość czasochłonny, o czym należy pamiętać. Nie należy się jednak spieszyć z tą decyzją. Należy poświęcić nieco czasu na to, by dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania właściwej dla nas oferty.

Kontynuuj czytanie...

środa, maj 13 2020

Główne problemy do rozpatrzenia przy kredycie hipotecznym

Kredytobiorca, który decyduje się na kredyt hipoteczny stoi przed wieloma dylematami, częściowo związanymi z analizą zdolności kredytowej oraz warunków prawnych obsługi długoterminowego zobowiązania. Na jakie zatem problemy wypadałoby się przygotować?

Walka o wkład własny do kredytu hipotecznego jest podyktowana prawem. Komisja Nadzoru Finansowego wymaga minimum 20 procent wkładu własnego. Banki detaliczne natomiast nieco ułatwiły życie kredytobiorcom i zaproponowały w ostatnich latach, tzw. ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. To otwiera pewne możliwości.

Większy wkład własny to tańszy kredyt hipoteczny, szybsza spłata i lepsza zdolność kredytowa. Z drugiej strony, jeżeli nie posiadasz wystarczającego wkładu własnego, a wypatrzyłeś dobrą nieruchomością czasami lepsza decyzja to wejście w nieco większe koszty i ewentualnie późniejsza, bezpłatna nadpłata zobowiązania. Absolutne minimum to natomiast 10 procent wkładu własnego. Tutaj nie ma już odstępstw. Informacje pochodzące z KNF nie biorą na razie pod uwagi zmiany wskazanego parametru. euro-banknotes-4073891_640__1_.jpg

Kontynuuj czytanie...

wtorek, marzec 17 2020

Jak można wnioskować o kredyt gotówkowy?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele spraw można załatwić w dosyć prosty sposób. Nie inaczej jest w kwestiach związanych z bankami i finansami. Również w przypadku kredytów gotówkowych złożenie wniosku można uznać za dosyć prostą czynność, zobacz jak szybko możesz to zrobić na portalbankowy.info. Ten aspekt z pewnością ma pewien wpływ na to, że tego rodzaju rozwiązania cieszą się popularnością. Warto przez chwilę zastanowić się nad tym, jakie istnieją sposoby na złożenie wniosku o kredyt gotówkowy oraz jakie wady i zalety ma każda z form aplikowania o takie zobowiązanie. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że szczegóły oraz konkretne procedury, a także forma wnioskowania zależna jest od indywidualnych procedur opracowanych przez poszczególne instytucje bankowe.

Kontynuuj czytanie...

poniedziałek, grudzień 23 2019

Bierz kredyt

Decyzja o wzięciu kredytu nigdy nie jest prosta. Trzeba zawsze dokładnie oceniać nasze możliwości, które są często ograniczone. Niestety, ale często wzięcie kredytu może się wiązać z bardzo poważnym problemem, warto także poznać konsolidację za wczas aby później w razie problemów wiedzieć co robić, w tym celu zajrzyj na http://www.konsoliduj-kredyty.pl. Jedynie odpowiedni kredyt gotówkowy powinien być zawsze właściwie oceniany z punktu widzenia naszej zdolności. Często nasze możliwości są bardzo ograniczone i nie za bardzo wiemy, co można z tym fantem zrobić. Musimy szukać różnych rozwiązań, które sprawią, ze spłata kredytu będzie o wiele mniejszym wyzwaniem, niż mogłaby być pierwotnie. Starajmy się zawsze o tym pamiętać i walczyć z naszymi własnymi ograniczeniami. Jeśli nam na tym będzie zależeć, to na pewno odniesiemy realny sukces. Zawsze musimy działać w zgodzie z samymi sobą.

Kontynuuj czytanie...

poniedziałek, październik 21 2019

Prowadzę firmę. Kiedy mogę zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Poprzez kredyty gotówkowe rozumiemy często produkty finansowe, które oferowane są wyłącznie Klientom indywidualnym. I choć większość z nich przyznawana jest właśnie takim osobom, są również i takie kredyty, które ukierunkowane są bezpośrednio na przedsiębiorców. Oczywiście znacznie różnią się one od kredytów dla osób indywidualnych (co dotyczy również samych formalności), aczkolwiek nie o tym będzie niniejszy artykuł, o tym na kredytomania.eu.

Tekst ten będzie swoistą analizą zdarzeń, które decydują o konieczności zaciągnięciu kredytu gotówkowego przez firmę. Sprawdzimy zatem, kiedy warto taki kredyt zaciągnąć, lub też kiedy warto z niego zrezygnować, bądź zastąpić go nieco tańszą alternatywą. coins-635873_1920.jpg

Kontynuuj czytanie...

wtorek, lipiec 30 2019

Lokaty dla klientów w Internecie

Obecnie korzystanie z bankowości elektronicznej staje się coraz popularniejsze, dlatego też nie dziwi fakt że banki dostrzegają potrzeby klientów proponowania im swoich produktów również w taki sposób.

Bankowość elektroniczna to obecnie nie tyko dostęp do konta za pomocą komputera, ale także korzystając z telefonów komórkowych i aplikacji. Nie dziwi fakt, że każdy ma dostęp do banku i swojego konta całą dobę, co ułatwia nie tyko dokonywanie płatności ale również zarządzanie swoim kontem. Banki więc wychodząc naprzeciw klientom proponują im coraz więcej produktów właśnie przy pomocy bankowości online. Zaleta takich ofert, przede wszystkim w opiniach klientów jest ich indywidualne dobranie do możliwości finansowych. Bak bowiem zazwyczaj bazuje na wpływach na konto klienta i wydatkach, bez względu na to czy mowa o ofercie kredytu czy też lokaty bankowej. Te ostatnie, jako dość bezpieczna forma pomnażania pieniędzy cieszą się coraz większą popularnością. Minimalizowanie niezbędnych do podpisania umowy na lokatę dokumentów sprawia, że wiele osób właśnie ze względu na prostotę podpisania umowy i brak wielu formalności wybiera możliwość zainwestowania w lokaty.

Kontynuuj czytanie...

wtorek, czerwiec 4 2019

Auto kredyt – na co patrzą pożyczkodawcy?

Jest kilka rzeczy w raporcie kredytowym, które nie są odzwierciedlone w Twojej ocenie zdolności kredytowej. Twój wiek, dochód, stan cywilny, adres lub zatrudnienie nie uwzględniają twojego wyniku, chociaż twój pożyczkodawca może poprosić o podanie tych informacji na twoim wniosku o pożyczkę i użyć go w takim zakresie, w jakim jest prawnie dozwolony.

Oprócz informacji z raportu kredytowego pożyczkodawca będzie sprawdzał Twoją zdolność do spłaty kredytu: Czy masz przepływ środków pieniężnych, aby dokonać miesięcznych płatności? Jaki jest twój miesięczny czynsz? Będą chcieli dowiedzieć się o dochodach, źródłach oraz o tym, jak stabilne jest twoje zatrudnienie.

Jeśli miałeś tę samą pracę przez 10 lat, a ostatnio zacząłeś inną, to prawdopodobnie będzie okej. Natomiast, jeśli w tym roku miałeś już 14 różnych miejsc pracy, to mogłoby być ostrzeżeniem dla kredytodawcy u którego ubiegasz się o pożyczkę na samochód, zobacz swoją zdolność oraz sprawdź najlepsze kredyty na 17 Banków.

Kontynuuj czytanie...

środa, kwiecień 3 2019

Kredyt konsolidacyjny na kwotę 90 000 złotych na okres 84 miesięcy.

Kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym.

Bank Pocztowy oferuje kredyt konsolidacyjny jaki zajmuje dosyć wysokie miejsca w internetowych rankingach. Jeżeli w ramach tej oferty zaciągniemy zobowiązanie na kwotę 90 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 84 miesiące koszt jaki poniesiemy z tego tytułu będzie w wysokości 39 276 złotych. Każda z rat tego kredytu będzie w wysokości 1 539 złotych. Kwota jaką można tutaj pożyczyć to przedział od 50 000 złotych do nawet 200 000 złotych z okresem spłaty od 5 do 15 lat. Oprocentowanie nominalne w tym banku wynosi 10% w skali roku, a prowizja za udzielenie kredytu wynosi do maksymalnie 2% pożyczonej nam kwoty. Prowizja przygotowawcza jaką nalicza bank zaczyna się od 500 złotych. Kredytobiorcy mają zupełnie za darmo prowadzony rachunek do spłaty kredytu. Zmiana harmonogramu spłat będzie nas kosztować 50 złotych. Wydłużenie okresu kredytowania jest realne, ale trzeba za niego zapłaci od 1 do 2% od kwoty prolongaty. Monit nie jest bardzo drogi, bo zapłacimy za niego 5 złotych, a w przypadku pierwszego będzie on za darmo. Odsetki za spóźnioną spłatę kosztować nas będą 14% w skali roku. Kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym udzielany jest tylko i wyłącznie w złotych. Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego ustalana jest indywidualnie pod konkretnego klienta. Można otrzymać kredyt bez zabezpieczenia do maksymalnie 200 000 złotych. Maksymalna kwota kredytu jak widać jest bardzo wysoka co pozwala na zrealizowanie bardzo drogich inwestycji, aby dobrać odpowiedni dla siebie kredyt wejdź na 17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne.

Kontynuuj czytanie...

wtorek, luty 19 2019

Kredyt hipoteczny w Banku Citi Handlowym.

Kredyt hipoteczny oferowany przez Bank Citi Handlowy.

Dla kredytu hipotecznego w Banku Citi Handlowym na kwotę 100 tysięcy złotych na okres 25 lat, bank wyliczył raty miesięczne na 546 złotych każda. RRSO dla takiego kredytu będzie równe w skali roku 4,71%. Marża dla banku ma wartość 2.6%, a prowizja dla banku stanowi 2.5% kwoty zobowiązania. Tytułem prowizji zostanie poniesiony koszt w wysokości 2 500 złotych. Prowizję można zapłacić ze środków własnych w dniu wypłaty kredytu lub może zostać nam ona doliczona do kredytu. Do spłaty będzie łączna kwota w wysokości 164 153 złotych. Co do oprocentowania nominalnego tutaj jest ono równe 4,32% w skali roku i jest ono sumą stawki WIBOR 3M 1.72% i marży dla banku w wysokości 2.60%. Ubezpieczenie pomostowe wynosi tutaj 75,60 złotych. Do momentu, kiedy zostanie ustanowiona hipoteka bank stosuje marżę podwyższoną o 1,3 pp. Bank proponuje ubezpieczenie nieruchomości w wysokości 0.0049% od kwoty zadłużenia na pierwszy miesiąc, zobacz inne długoterminowe oferty na ratanalata.com.pl.

Kontynuuj czytanie...

środa, grudzień 5 2018

Najlepsze rodzaje lokat bankowych

Segregacja lokat bankowych jest niezbędna w okresie obowiązywania bardzo niskich stóp procentowych. Ostatnie komunikaty z Rady Polityki Pieniężnej wskazują, że sytuacja w polityce monetarnej nie zmieni się prawdopodobnie na przestrzeni następnych lat. To sygnalizuje inwestorom indywidualnym, aby podeszli znacznie lepiej do typowania wartościowych narzędzi oszczędnościowych.

Kontynuuj czytanie...

środa, październik 3 2018

Kredyty na duże sumy - na co zwracać uwagę?

Gdy decydujemy się zaciągnąć kredyt na wysokie sumy, na pewno należy zwracać uwagę na wiele czynników.

Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli ktoś chce mieć własne mieszkanie czy też samochód to musi postarać się o kredyt, najlepiej taki który przeznaczony będzie wyłącznie na zakup takich produktów. Zaletą tego typu kredytów jest to, iż przede wszystkim udzielane są one w dość wysokich sumach, a poza tym ich spłata zazwyczaj bez problemu jest rozkładana na wiele lat. Dlatego też bardzo często nie są odczuwalne aż tak mocno w domowych budżecie. W przypadku na przykład kredytów na mieszkanie wiele osób potwierdza, że rata kredytu bywa znacznie niższa niż to co muszą zapłacić za wynajem mieszkania.

Kontynuuj czytanie...

wtorek, lipiec 31 2018

Kredyt samochodowy na kwotę 77 000 złotych z okresem spłaty 36 miesięcy.

Kredyt samochodowy w Getin Banku.

Nasz kredytobiorca zdecydował się na zaciągniecie kredytu samochodowego na kwotę 77 000 złotych, który zamierza spłacić w przeciągu 36 miesięcy. Sprawdzimy dla niego trzy oferty takiego zobowiązanie. Pierwszą z nich będzie kredyt samochodowy w Getin Banku, zaś dwie pozostałe będą ofertami mBanku, z czego jedna będzie kredytem samochodowym jaki można wziąć online. Zacznijmy od Getin Banku. Wybierając kredyt samochodowy w Getin Banku możemy liczyć się z tym, że będzie on oprocentowany nominalnie na 4,49% w skali roku. Za udzielenie kredytu bank nie pobiera żadnej prowizji co ma znaczenie, bo nie podnosi dodatkowo kosztów związanych z uruchomieniem kredytu. Kwota jaką możemy tutaj pożyczyć to przedział od 10.000 złotych do maksymalnie 300.000 złotych z okresem spłaty wynoszącym maksymalnie 144 miesiące. RRSO dla naszego kredytu ma wartość 4,58%. Każda z 36 rat będzie równa 2 290 złotych, co da nam całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 82 447 złotych. Kredyt samochodowy w Getin Banku będzie nas kosztował 5 447 złotych. Sprawdźmy teraz obydwie oferty przygotowane przez mBank. currency-1205892_640.jpg

Kontynuuj czytanie...

piątek, maj 25 2018

Co to jest pożyczka osobista i jak może Ci pomóc?

Pożyczka osobista jest rodzajem pożyczki ratalnej o ustalonym okresie spłaty i zwykle stałej stopie procentowej. W zależności od rodzaju pożyczki, możesz otrzymać pieniądze z góry jednorazowo lub możesz je wypłacić przez pewien czas.

Rodzaje pożyczek osobistych Podczas gdy podstawowa zasada pożyczki osobistej jest taka sama - szybki dostęp do gotówki - różne typy różnią się w zależności od historii kredytowej, wyniku kredytowego, zabezpieczenia i oszczędności.

Niezabezpieczona pożyczka osobista Niezabezpieczona pożyczka osobista nie wymaga oferowania żadnych zabezpieczeń, takich jak dom lub samochód, możesz bez nich otrzymać pożyczkę. Stawka, jaką otrzymasz w ramach pożyczki, zależy od historii kredytowej i wyniku kredytowego. Im lepszy wynik kredytowy, tym wyższa stawka.

Kontynuuj czytanie...

poniedziałek, marzec 19 2018

Jakie oprocentowanie wybrać w kredycie gotówkowym?

Dopasowanie właściwego oprocentowania w kredycie gotówkowym to bardzo ważny element, dzięki któremu kredytobiorca poprawia naturalnie opłacalność podpisania umowy z pożyczkodawcą. W artykule poznasz podstawowe rodzaje oprocentowania kredytów gotówkowych z uwzględnieniem ich specyficznych właściwości. Zagadnienie warto przestudiować dość dokładnie, ponieważ realnie wpływa na opłacalność współpracy z bankami detalicznymi i firmami pożyczkowymi.

the-dollar-3125419_640.jpg

Kontynuuj czytanie...

czwartek, styczeń 25 2018

mRaty- mBank.

Czy warto brać kredyt w mBanku?

Bardzo ciekawą propozycję kredytu gotówkowego znajdziemy w mBanku. Jest to oferta tak zwanych mRaty. Sprawdzimy również jak wygląda oferta tego zobowiązania dla kredytu na kwotę 20 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 48 miesięcy. Wymagane jest oświadczenie o zarobkach, aby można było skorzystać z tej oferty. Możliwa jest również wcześniejsza spłata zobowiązania jak też kredytobiorca może negocjować z bankiem jego oprocentowanie nominalne w skali roku. Oferta mBanku kierowana jest do wszystkich osób, które są zainteresowane przystępną pożyczką na dowolny cel. Minimalna kwota jaką już można pożyczyć w tym banku to zaledwie 300 złotych. Maksymalna wartość zadłużenia nie jest bardzo wysoka i jest to 20 tysięcy złotych. Okres spłaty kredytu jest dosyć elastyczny. Można go spłacać w ratach od 3 do maksymalnie 48 miesięcy. Jest to propozycja w całości dostępna przez internet. Dane są weryfikowane poprzez jednorazowe hasło wysłane za pośrednictwem SMS. Pieniądze trafią na konto kredytobiorcy w przeciągu kilku minut od podpisania umowy. Oferta ta w szczególności spodoba się tym klientom, którzy szukają w miarę szybkiego zobowiązania z ograniczeniem formalności do minimum. Oferta cieszy się sporą popularnością wśród klientów mBanku i wielu z nich już z niej zdążyło skorzystać. buck-2205580_640.jpg

Kontynuuj czytanie...

piątek, listopad 10 2017

Kredyt samochodowy.

Chociaż rynek samochodów używanych nadal działa bardzo prężnie, to jednak samochody prosto z salonu cieszą się coraz większą popularnością. Mogą sobie na nie pozwolić nie tylko przedsiębiorcy, ale również przeciętni obywatele. Wiele tu ułatwia możliwość uzyskania kredytu samochodowego, który jest dostępny niemalże w każdym banku. Kredyt samochodowy to najprostszy sposób na zakup wymarzonego auta, ale nie tylko. Kredyt samochodowy jest przeznaczony na zakup pojazdu i może to być dowolny pojazd silnikowy: samochód, motocykl, traktor, a nawet motorówka. Oczywiście zanim zdecydujemy się na kredyt musimy sprawdzić jakie wymagania stawiają banki i ile taki kredyt będzie nas kosztował.

Kontynuuj czytanie...

- strona 1 z 4